Czy wystarczy chcieć by móc

Czy wystarczy chcieć, by móc?

Posted Leave a commentPosted in MOTYWACJA

Jednym z najpopularniejszych zwrotów kojarzonych z motywacją jest określenie, że wystarczy chcieć, by móc.  Każdy z nas zapewne był kiedyś adresatem takich słów albo sam tak mówił do innych.

Wiele osób twierdzi, że wystarczy czegoś bardzo chcieć, czegoś bardzo pragnąć, aby możliwe było osiągnięcie tego. Jednak czy na pewno? Okazuje się jednak, że samo powiedzenie „chcę” nie jest wystarczające.

(więcej…)

Praca w domu to też praca.

Co robi kobieta w domu?

Posted Leave a commentPosted in KOMUNIKACJA

Wiele osób twierdzi, że kobieta w domu nic nie robi. Skąd to przekonanie? Kobiety same tak komunikują. Gdy spotkają się z kimś, kogo dawno nie widziały i padnie pytanie „co robisz”, znaczna część kobiet odpowiada – nic, siedzę w domu. Ostatnio podczas z  warsztatów z rodzicami rozmawialiśmy o tym, co niepracujący zawodowo rodzice robią w domu. Wiele kobiet na tak postawione pytanie udzieliło właśnie takiej odpowiedzi – nic, siedzę w domu. Postanowiliśmy się temu bliżej przyjrzeć. 

(więcej…)

Wiosna to czas na zmiany.

Wiosna to dobry czas na zmianę

Posted Leave a commentPosted in MOTYWACJA

Wiosna, to dla wielu osób to ulubiona pora roku. Wszystko budzi się do życia. Świat zakwita i zaczyna pachnieć inaczej, a nasza głowa zaczyna też inaczej pracować.
Nasze myśli stają się czasem bardziej leniwe, ale pojawia się też nieoczekiwany przypływ energii.
My też się budzimy, pełni nowych wyzwań i nadziei, że może tym razem będzie inaczej.

(więcej…)

Jak wypoczywać?

Jak wypoczywać, aby wypocząć

Posted Leave a commentPosted in MOTYWACJA

Czy potrafisz jeszcze wypoczywać?
Wydawać by się mogło, że to nic trudnego i każdy to robi. Ważny jest jednak sposób, w jaki to robimy. Niektóre osoby nie potrafią wypoczywać, bo w sytuacji, gdy nie zajmują się pracą zaraz pojawia się u nich stres i poczucie winy, że nic nie robią.

Jak więc wypoczywać tak, aby naprawdę czuć się wypoczętym?

(więcej…)