Kończ to, co zaczynasz

Posted Leave a commentPosted in MOTYWACJA

Kończ to, co zaczynasz

Lubimy kończyć zadania, które rozpoczęliśmy. Lubimy mieć podomykane sprawy, które rozpoczęliśmy.  Gdy tak nie jest, to odczuwamy pewien dyskomfort i często powraca to w naszych myślach. To co nie jest domknięte obciąża naszą głowę. Powoduje, że nasz mózg ciągle przechowuje informacje o tym, co jest jeszcze do zrobienia. Chce nas uchronić przed zapomnieniem tego, co może być dla nas ważne.

(więcej…)

RMP testy motywacji wewnętrznej

Poznaj 16 motywatorów RMP

Posted Leave a commentPosted in MOTYWACJA, test motywacji RMP

Reiss Motivation Profile® (RMP) jest naukową metodą badawczą, która dokładnie określa skalę naszych potrzeb. Jeżeli wiemy jakie potrzeby mamy, jeżeli wiemy w jaki sposób możemy je zaspokajać, to wiemy również, co jest źródłem naszej satysfakcji. Dzięki temu wiemy, co nas stymuluje i pobudza do działania. Zaspokojenie potrzeb ma bezpośredni związek z naszą motywacją wewnętrzną.

(więcej…)

Czy wystarczy chcieć by móc

Czy wystarczy chcieć, by móc?

Posted Leave a commentPosted in MOTYWACJA

Jednym z najpopularniejszych zwrotów kojarzonych z motywacją jest określenie, że wystarczy chcieć, by móc.  Każdy z nas zapewne był kiedyś adresatem takich słów albo sam tak mówił do innych.

Wiele osób twierdzi, że wystarczy czegoś bardzo chcieć, czegoś bardzo pragnąć, aby możliwe było osiągnięcie tego. Jednak czy na pewno? Okazuje się jednak, że samo powiedzenie „chcę” nie jest wystarczające.

(więcej…)

Praca w domu to też praca.

Co robi kobieta w domu?

Posted Leave a commentPosted in KOMUNIKACJA

Wiele osób twierdzi, że kobieta w domu nic nie robi. Skąd to przekonanie? Kobiety same tak komunikują. Gdy spotkają się z kimś, kogo dawno nie widziały i padnie pytanie „co robisz”, znaczna część kobiet odpowiada – nic, siedzę w domu. Ostatnio podczas z  warsztatów z rodzicami rozmawialiśmy o tym, co niepracujący zawodowo rodzice robią w domu. Wiele kobiet na tak postawione pytanie udzieliło właśnie takiej odpowiedzi – nic, siedzę w domu. Postanowiliśmy się temu bliżej przyjrzeć. 

(więcej…)

Wiosna to czas na zmiany.

Wiosna to dobry czas na zmianę

Posted Leave a commentPosted in MOTYWACJA

Wiosna, to dla wielu osób to ulubiona pora roku. Wszystko budzi się do życia. Świat zakwita i zaczyna pachnieć inaczej, a nasza głowa zaczyna też inaczej pracować.
Nasze myśli stają się czasem bardziej leniwe, ale pojawia się też nieoczekiwany przypływ energii.
My też się budzimy, pełni nowych wyzwań i nadziei, że może tym razem będzie inaczej.

(więcej…)