Wszytko jest przecież po coś

Posted Leave a commentPosted in COACHING, INSPIRACJA

W ciągu ostatnich kilku dni zmieniła się nasza rzeczywistość. I to bardzo.
Świat zmienia się na naszych oczach.  Codziennie się zmieniał, ale teraz zmiana ta następuje w ten szczególny sposób.

Jesteśmy w takim momencie, gdy nasza podstawowa potrzeba życiowa nie jest w pełni zaspokojona. Nie wiemy, co dalej będzie. Nie wiemy, jak będzie. Nasze poczucie bezpieczeństwa zostało zachwiane.

Amerykański psycholog Abraham Maslow, autor teorii hierarchii potrzeb, określił potrzebę bezpieczeństwa, jako jeden z kluczowych fundamentów naszej egzystencji, zaraz po potrzebach fizjologicznych. Bez potrzeby bezpieczeństwa potrzeby wyższego rzędu nie mogą być w pełni realizowane.

(więcej…)

Kończ to, co zaczynasz

Posted Leave a commentPosted in MOTYWACJA

Kończ to, co zaczynasz

Lubimy kończyć zadania, które rozpoczęliśmy. Lubimy mieć podomykane sprawy, które rozpoczęliśmy.  Gdy tak nie jest, to odczuwamy pewien dyskomfort i często powraca to w naszych myślach. To co nie jest domknięte obciąża naszą głowę. Powoduje, że nasz mózg ciągle przechowuje informacje o tym, co jest jeszcze do zrobienia. Chce nas uchronić przed zapomnieniem tego, co może być dla nas ważne.

(więcej…)

RMP testy motywacji wewnętrznej

Poznaj 16 motywatorów RMP

Posted Leave a commentPosted in MOTYWACJA, test motywacji RMP

Reiss Motivation Profile® (RMP) jest naukową metodą badawczą, która dokładnie określa skalę naszych potrzeb. Jeżeli wiemy jakie potrzeby mamy, jeżeli wiemy w jaki sposób możemy je zaspokajać, to wiemy również, co jest źródłem naszej satysfakcji. Dzięki temu wiemy, co nas stymuluje i pobudza do działania. Zaspokojenie potrzeb ma bezpośredni związek z naszą motywacją wewnętrzną.

(więcej…)

Czy wystarczy chcieć by móc

Czy wystarczy chcieć, by móc?

Posted Leave a commentPosted in MOTYWACJA

Jednym z najpopularniejszych zwrotów kojarzonych z motywacją jest określenie, że wystarczy chcieć, by móc.  Każdy z nas zapewne był kiedyś adresatem takich słów albo sam tak mówił do innych.

Wiele osób twierdzi, że wystarczy czegoś bardzo chcieć, czegoś bardzo pragnąć, aby możliwe było osiągnięcie tego. Jednak czy na pewno? Okazuje się jednak, że samo powiedzenie „chcę” nie jest wystarczające.

(więcej…)

Praca w domu to też praca.

Co robi kobieta w domu?

Posted Leave a commentPosted in KOMUNIKACJA

Wiele osób twierdzi, że kobieta w domu nic nie robi. Skąd to przekonanie? Kobiety same tak komunikują. Gdy spotkają się z kimś, kogo dawno nie widziały i padnie pytanie „co robisz”, znaczna część kobiet odpowiada – nic, siedzę w domu. Ostatnio podczas z  warsztatów z rodzicami rozmawialiśmy o tym, co niepracujący zawodowo rodzice robią w domu. Wiele kobiet na tak postawione pytanie udzieliło właśnie takiej odpowiedzi – nic, siedzę w domu. Postanowiliśmy się temu bliżej przyjrzeć. 

(więcej…)